sadetakki: Vero Moda
raitapaita: Only
legginssit: Pieces
farkkuhame: Seppälä
laukku: H&M
tennarit: Boycot
Osaatteko nauttia sateesta? Kuunnella vaikkapa sateen ropinaa ja lueskella, keittää kupin hunajateetä ja sytyttää lukulampun olohuoneen nurkkaan, hautoutua siihen lempparinojatuoliin viltin alle, ja nauttia. Samaa fiilistä ei saa jos aurinko paistaa. Äiti osti minulle kerran syntymäpäivälahjaksi hienot ja arvokkaat puuvärit, joilla sai kuulemma piirrellä vain silloin, kun olin yksinäni ja satoi. Onneksi oli sateinen kesä; muistan edelleen, mitkä säilyttämistäni piirustuksista on tehty tuona kesänä, pikkuyksiössäni, niillä hienoilla kynillä, sateen ropistessa ikkunapelteihin. Ne ovat piirustuksistani parhaimpia..
Olen viettänyt ihanan ja rentouttavan sateisen perjantai-illan. Matti joutuukin yllättäen huomenna lähtemään Virroille töihin, joten ollaan nyt vietetty viikonloppua sitten lauantainkin edestä jo tänään. Suuntasimme Veskaan ostoksille ja voi tein aivan ihania löytöjä, jokainen ostos on tosin ihan peruskamaa, jota vaatekaappini on jo pitkään kaivannut – esittelen ne toki teille vaikkapa huomenissa.
Nyt Laskettu Aika masiinaan, ja leffaa katsomaan. Tuo kikkurapäinen ukkeli leffan kannessa saa jo itsessään kikattelemaan, taatusti hyvä leffa siis tiedossa :D